Свети Григорије Богослов храмовна слава у селу Ливађе

Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски Теодосије служио је свету Литургију на празник светог Григорија Богослова у селу Ливађе поводом храмовне славе.  Епископу су саслуживали протојереј Никола Трајковић, протојереј Светислав Трајковић,протојереј Саво Шмигић, јереј Ненад Нашпалић, јереј Дарко Маринковић, јереј Игор Ђокић, јереј Никола Драгићевић, јереј Бранислав Секулић и протођакон Зоран Гођевац.
У току свете Литургије Епископ Теодосије унапредио је пароха гораждевачког јереја Ненада Нашпалића у чин протојереја.

Након читања Јеванђеља Епископ Теодосије је бираним речима беседио присутном верном народу поучавајући их архипастирским и очинским поукама.

Велики број верника приступио је причешћу светим Христовим Тајнама након чега је обављен чин благосиљања славског жита и колача.

Након свете Литургије послужена је славска трпеза за све присутне коју је припремиила породица Максимовић из Ливађа са парохијским свештеником протојерејем Светиславом Трајковићем.