Васкрсење Господње

Грачаница
Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски Теодосије  за Васкрс је служио Пасхално јутрење и свету Литургију у манастиру Грачаници. Епископу су саслуживали протојереј-ставрофор Милорад Цветковић, протојереј-ставрофор Срађан Станковић, протојереј Саво Шмигић, јереј Бранислав Секулић и протођакон Зоран Гођевац. Црква је била препуна вернога народа који је литургијски прославио највећи хришћански празник. Литургији у манастиру Грачаница присутвовао је и господин Бранимир Стојановић, заменик премијера у покрајинској Влади.

Високи Дечани
Манастир Високи Дечани, у време Велике недеље и Васкрса, посетили су верници са разних страна света. Они су присуствовали и Пасхалном јутрењу и Литургији, коју је у цркви манастира Високи Дечани, служио игуман ове свете обитељи архимандрит Сава са братством.

Грачаница

Високи Дечани