Архијерејско намесништво призренско има четири активне црквене општине (призренска, сиринићка, великохочанска и ораховачка). Архијерејски намесник је протојереј-ставрофор Синиша Миленковић, парох сиринићки први .

Архијерејско намесништво пећско има четри активне Црквене општине: (пећка, гораждевачка, осојанска и источка). Вршилац дужности архијерејског намесника је протојереј Ђорђе Стефановић, парох митровички.

Архијерејско намесништво приштинско има седам активних Црквених општина (приштинска, липљанска, грачаничка-Ливађе, лапљеселска, косовопољска, доњегуштеричка и урошевачка). ршилац дужности архијерејског намесника је протојереј Ђорђе Стефановић, парох митровички.

Архијерејско намесништво гњиланско има oсам активних Црквених општина (гњиланска, партешка, пасјанска,витинска,ранилушка, великоропотовска, косовскокаменичка и новобрдска). Архијерејски намеснк је протојереј Светислав Трајковић, парох пасјански.

Архијерејско намесништво косовскомитровичко има девет активних Црквених општина (звечан,косовскомитровичка,врачевска, сочаничка,лепосавићка, дубокопоточка, вучитрнска, бабиномошка и прилушко-племетинска). Архијерејски намесник је протојереј Ђорђе Стефановић, парох косовскомитровачки.

Aрхијерејско намесништво новопазарско има три активне Црквене општине (ЦО за рашку област, никољачка и добрињска). Архијерејски намесник је протојереј Саво Шмигић.