Прослава празника Св. Јована Владимира у манастиру Црна Река

У манастиру Црна Река свечано је прослављен празник Св. краља Јована Владимира коме је посвећена манастирска капела .Св. Литургију служио је Епископ Рашко-призренски Теодосије са свештенством Епархије. И овогодишња слава је била прилика да се у Црној Реци окупе поклоници и верници из околине и других крајева Србије. Након Св. Литургије Епископ Теодосије је благословио и преломио славски колач са игуманом манастира Црне Реке протосинђелом Јованом. Обраћајући се братији и верницима Владика је беседио о личности Св. Јована Владимира који се прославља у манстиру Црна Река већ више од двадесет година. Игуман Јован и братија су потом за свештенство и верни народ приредили славски ручак.

Будући да се приближава празник Св. Петра Коришког (18. јуни), светитеља заштитника црноречке обитељи, чије свете мошти почивају у црноречкој пештери, Владика Теодосије је обавестио присутне да ће ове године бити извршено и пресвлачење моштију светитеља и да ће то бити још једна прилика да се верници окупе у црноречкој светињи и прославе овог великог угодника Божијег.