Архиепископија београдско-карловачка и даље помаже народне кухиње на Косову и Метохији

Са благословом Његове Светости Патријарха српског Г. Иринеја, Верско добротворно старатељствo Архиепископије београдско-карловачке спровело је акцију прикупљања помоћи народним кухињама многострадалне Епархије рашко-призренске.

Његова Светост Патријарх српски Г. Иринеј предао је данас Његовом Преосвештенству Епископу рашко-призренском Г. Теодосију новчани део прикупљених прилога у износу од око 7.000 евра. Примопредаји средстава присуствовао је јереј Владимир Марковић, секретар Верског добротворнмог старатељства.

Овом акцијом, која је покренута почетком априла 2012. године, прикупљана је помоћ у храни и новцу за народне кухиње на Косову и Метохији и црквену кухињу у Београду. Прилог верног народа, који је прикупљан у свим храмовима Архиепископије београдско-карловачке, у износу од око 7.000 евра прослеђен је народним кухињама на Косову и Метохији, док је прилог у храни задржан за потребе црквене народне кухиње у Београду.

Извор: ВДС