Бадњи дан у манастиру Грачаница

6. Јануар 2015 - 20:54

На Бадњи дан Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски Теодосије, уз саслужење парохијских свештеника грачаничких протојереја Светислава Трајковића, протојереја Саве Шмигића, јереја Бранислава Секулића, протођакона Зорана Гођевца, сестринства свете грачаничке обитељи и вернога народа служио је свету Литургију у параклису светог Максима Исповедника у манастиру Грачаници.
Велики број верника приступио је причешћу светим Христовим Тајнама.

Исто тако је и Бадње вече радосно и достојанствено пролсављено. Вечерњу молитву уочи празника Рождества Христовог и освећење бадњака служио је Епископ Теодосије у препуној цркви и порти манастира. Међу присутним верницима били су и предсавници власти које је предводио директор Канцеларије за КиМ у Влади Србије господин Марко Ђурић.

Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски Теодосије, сутра на празник  Рождества Христовог, служиће свету Литургију у цркви манастира Грачанице са почетком у 8.30 часова.

Прилог РТВ Грачаница: