Благодатни Огањ јерусалимски у Епархији рашко-призренској

Благодатни огањ који се на Велику Суботу чудотворно сваке године појављује на Христовом гробу у Јерусалиму и који ће верницима предати Његова Светост Патријарх Јерусалимски Г. Теофил, ове године биће пренсен са благословом Патријарха Српског Г. Иринеја већ истог дана и свечано дочекан у храму Св. Саве у Београду. (Саопштење СПЦ http://www.spc.rs/sr/prenos_blagodatnog_ognja_iz_jerusalima_u_beograd_0)

На Васкршњи Понедељак,  13. априла ове године, са благословом Епископа Рашко-призренског Г. Теодосија делегација Канцеларије за Косово и Метохију на челу са замеником шефа канцеларије г. Душаном Јововићем пренеће благодатни огањ јерусалимски на Косово и Метохију.

РАСПОРЕД ДОЧЕКА БЛАГОДАТНОГ ОГЊА:

ВАСКРШЊИ ПОНЕДЕЉАК, 13 АПРИЛ:

9.00часова – Света Литургија коју ће служити Његово Преосвештенство Епископ Рашко-призренски Г. Теодосије у манастиру Грачаница. У наставку Литургије биће дочекан благодатни огањ у манастиру.

15.00 часова– Благодатни огањ стиже у манастир Пећку Патријаршију, духовно средиште наше Цркве, где ће га свечано дочекати сестринство манастира са свештенством и верним народом Пећког намесништва.

17.00 часова– Свечани дочек благодатног огња у манастиру Високи Дечани и у наставку вечерње богослужење.

ВАСКРШЊИ УТОРАК, 14. АПРИЛ:

8.00 часова– Света Литургија коју ће служити Његово Преосвештенство Епископ Рашко-призренски Г. Теодосије у манастиру Сопоћани. У наставку Литургије биће свечано дочекан благодатни огањ јерусалимски у присуству свештенства и верног народа новопазарског архијерејског намесништва.

Епархија Рашко-призренска позива верни народ да у овим радосним васкршњим данима учествује у црквеним богослужењима и молитвено дочека благослов који нам поводом овогодишњих васкршњих празника долази из Светог Града Јерусалима.