Благовести у Новом Пазару

Празник Благовести, који је ове године пао на Крстопоклону недељу, свечано је прослављен у Новом Пазару. Литургија је служена у цркви Светог Николе и Петровој цркви. У препуној цркви Светог Николе, где су служили протојереј Радослав Јанковић и ђакон Мирко Јеремић причестило се много деце.

Након Св. Литургије у просторијама Црквене општине је уприличена изложба ликовних радова деце основних школа Новог Пазара и околине. Такође у организацији Српске православне црквене општине за Рашку област и вероучитеља основних школа приређен је пригодан програм. Деца Основне школе Братство из Новог Пазара су одржала малу драмску представу, а деца ОШ Александар Стојановић – Лесо из Дежеве су отпевала духовну песму.

Истовремено је за ученике седмог и осмог разреда основних школа организован мали квиз из веронауке. Учествовала су деца Основних школа Братство и Рифат Бурџовић – Тршо из Новог Пазара, Александар Стојановић – Лесо из Дежеве и Доситеј Обарадовић из Осаонице. Прво место на квизу поделили су ученици ОШ Рифат Бурџовић – Тршо из Новог Пазара и ученици ОШ Доситеј Обрадовић из Осаонице. Друго место је зазузела ОШ Александар Стојановић – Лесо из Дежеве, а треће ОШ Братство из Новог Пазара. Учесници квиза су од Црквене општине на дар добили књиге.