Духовни семинар у Грачаници: На тему “Значај монаштва у Цркви Христовој“ говорио Епископ будимљанско-никшићки Јоаникије

Духовни семинар који се одржава, благословом Његовог Преосвештенства Епископа рашко-призренског и косовско-метохијског Теодосија, у галерији Дома културе Грачаница настављен је и овога четвртка предавањем Његовог Преосвештенства Епископа будимљанско-никшићког г. Јоаникија који је говорио о значају монаштва у Цркви Христовој.
Епископ будимљанско-никшићки Јоаникије (Мићовић), замонашен је у манастиру Ћелија Пиперска 1990. године. Од избора за епископа будимљанско-никшићког залаже се за обнову раније порушених и изградњу нових цркава и манастира, али и за обнову монаштва по општежитељном или скитском уставу. Студије и чланке из области богословља, историје Српске Православне Цркве и књижевности објављује у црквеним часописима и грађанској периодици. Учествовао је на више међународних и научних скупова на теме односа између цркве и државе данас.

Предавања на теме православне духовности и културе одржавају се у Дому културе Грачаница свакога четвртка са почетком у 19 часова. Организатори Духовног семинара су Епархија рашко-призренска и косовско метохијска и Дом културе Грачаница.

Информативна служба Епархије рашко-призренске преноси предавање владике Јоаникија

This text will be replaced

Предавање Епископа Јоаникија

var so = new SWFObject(‘/sites/default/files/jwplayer/player.swf’,’ply’,’470′,’24’,’9′,’#ffffff’);
so.addParam(‘allowfullscreen’,’true’);
so.addParam(‘allowscriptaccess’,’always’);
so.addParam(‘wmode’,’opaque’);
so.addVariable(‘file’,’/sites/default/files/users/4/media/audio/duhovni_seminar/predavanje_episkopa_joanikija.mp3′);