Епископ Атанасије посетио манастире Сопоћане и Кончул

Његово Преосвештенство Епископ Атанасије данас је посетио манастир Сопоћане где га је срдачно дочекао настојатељ манастира јеромонах Теоктист са монасима. Владика Атанасије је заједно са монасима овог другог по величини манастира у Епархији Рашко-призренској евхаристијски учестовао у Св. Архијерејској Литургији Пређеосвећених дарова, а потом са братијом поделио трпезу љубави. Епископ Атанасије потом је посетио манастир Кончул код Рашке где га је срдачно примила в.д. настојатељице монахиња Минодора са сестрама манастира. Владика се задржао у разговору са сестрама пожелевши им да у миру проведу преостале дане Часнога поста и дочекају сверадосни дан Васкрсења Христовог.

Монаси манастира Сопоћана са своијм игуманом (осим тројице братије), као ни монахиње манстира Кончула са мати Минодором нису потписали и подржали антицкрвени текст и петицију против Његове Светости Патријарха Иринеја и Св. Архијерејског Синода који ових дана шири једна група монаха и искушеника, најчешће узимајући потписе без читања самог текста.Ово писмо које је објављено на антицкрвеним сајтовима нису подржали ни остала највећа братства и сестринства у Епархији Рашко-призренској јер се њиме отворено устаје на поредак Српске Православне Цркве, личност Његове Светости и Светог Архијерејског Синода, а тобоже у знак подршке Епископу Артемију.