Епископ Теодосије служио Св. Литургију и освештао нову крстионицу у Шилову код Гњилана

15. Јул 2012 - 21:08

Епископ Рашко-призренски и Косовско-метохијски Теодосије данас је служио Св. Литургију у цркви Св. апостола Марка у селу Шилову, у Косовском Поморављу уз саслужење 8 свештенослужитеља. Након Св. Литургије Владика Теодосије је освештао нову крстионицу, која је подигнута трудом месног пароха Зорана Ковачевића и прилогом добротвора Бобана Максимовића из Шилова. Данас је обављено и крштење троје деце у новој крстионици, након чега је приређен и пригодан културно-уметнички програм који је извео КУД "Венац" из Грачанице. Владика Теодосије је у знак благодарности за помоћ Цркви на КиМ главном ктитору крстионице Бобану Максимовићу уручио архијерејску захвалницу, а двојици приложника подарио иконе Богородице Тројеручице.