Епископ Теодосије са професорима и ученицима другог разреда Призренске богословије у посети Светој Гори

Након посете Русији, заједно са професорима и ученицима другог разреда Призренске Богословије, Епископ Рашко-призренски Теодосије кренуо је на поклоничко путовање на Свету Гору. Овај пут су са Владиком поред професора и о. Срђана, архијерејског намесника приштинског, путовали ученици првог разреда Богословије. Владика је са богословцима најпре посетио манастир Ормилију где га је срдачно дочекала игуманија Никодима, са јеромонахом Серапионом и сестрама.

Након Ормилије поклоници су посетили манастире Симонопетру, Григоријат, Ватопед и Хиландар где их је дочекао и срдачно угостио игуман хиландарски архимандрит Методије са братијом. На крају посете, након изласка са Свете Горе, Владика Теодосије посетио је манастир Св. Лидије у Аспровалти где је отслужио парастос блаженопочившем архимандриту Теофилу.