Епископ Ваљевски Г. Милутин у посети Епархији Рашко-призренској и Косовско-метохијској

Епископ Ваљевски Г. Милутин постио је Епархију Рашко-призренску и Косовско- метохијску заједно са својим архијерејским замеником архимандритом Петром Радуловићем. Посета првопастира Епархије Ваљевске уследила је након што је његова Епархија заједно са Колом српских сестара из Ваљева обезбедила значајну помоћ за Богословију у Призрену, нарочито у намирницама, постељини и књигама.

Богословији је такође помоћ пристигла и од манастира Ћелије одакле је игуманија Гликерија са сестрама за бибилотеку Богословије послала књиге. Ова посета Епископа Милутина била је стога и прикладна прилика за Владику Теодосија који му је био домаћин током посете да у име Богословије, свештенстваи верног народа изрази благодарност на братској помоћи и солидарности.

Епископ Милутин је посету Косову и Метохији започео посетом манастиру Бањској и Соколици након чега је обишао и храм Св. Великомученика Димитрија у Митровици. Потом је продужио у у манастир Грачаницу, где је преноћио. Сутрадан у пратњи Епикскопа Теодосија Владика Милутин је посетио Призрен, где је обишао Богословију и задржао се у разговору са професорима и ученицима. У знак добродошлице призренски богословци су припремили и мали културно-уметнички програм. Епископи су потом обишли манастир Св. Архангеле где је у току изградња новог конака. Госте је као и увек срдачно дочекао игуман манастира протосинђел Михајло.

У поподневним часовима гости су заједно са Владиком Теодосијем посетили манастир Успења Пресвете Богородице у Ђаковици као и манастир Високи Дечани где их је свечано дочекао игуман манастира архимандрит Сава са братијом, чиме је и завршена посета Косову и Метохији.