Изјава епископа рашко-призренског Теодосија РТС-у поводом немилих догађаја у Дубоком потоку и Девиним водама

Новоименовани епископ рашко-призренски Теодосије рекао је за РТС да је стање у манастирима те епархије мирно, "као после буре, а када сви осећају тишину".

This text will be replaced
Изјава Епископа Рашко-призренског Теодосија за РТС

"Сви монаси и свештеници и верници на овом простору радују се што се све добро завршило, што су се сва искушења и невоље завршиле на најбољи начин и што су се свештеници и монаси вратили свом уобичајном животу", рекао је владика Теодосије.

Новоименовани владика рашко-призренски каже да није очекивао да ће после избора за епископа рашко-призренског, именовања које му је Сабор указао, да се суочи са овако великим проблемом и "пожаром који је требало гасити".

"Овај проблем не постоји од јуче, ми се са тим носимо низ година, само што је сада кулминирао. Било је доста стрпљења, одлучности, да све решимо на миран начин", рекао је владика Теодосије.

"Свети архијерејски сабор, органи наше државе, свештенство, монаштво, верни народ, сви су били спремни да се овај проблем реши. Могу да кажем да су сви на Косову и Метохији положили испит, ја сам заиста срећан и поносан због тога", исатакао је владика.

Екипа РТС посетила је манастир Црна Река, кога од синоћ, после покушаја упада бивших монаха тог манастира, и присталица Артемија, чува двадесетак полицајаца. У току је служба, прва коју владика Теодосије служи као епископ рашко-призренски.

Извор: РТС