Министар иностраних послова Аустрије Себастиан Курц посетио манастир Грачаницу и разговарао са Епископом Теодосијем

Аустријски министар спољних послова Себастиан Курц са својим сарадницима данас је посетио манастир Грачаницу и разговарао са Епископом Рашко-призренским и Косовско-метохијским Теодосијем. Пре састанка Епископ Теодосије и високи аустријски званичник обишли су грачаничку цркву, где је госте из Аустрије Владика Теодосије упознао са богатом историјом Српске Православне Црке на простору Косова и Метохије. У току званичног разговора у владичанском двору Владика Теодосије нагласио је да је живот косовско-метохијских Срба још далеко од нормалног јер две трећине предратног српског становништва још живи у избеглиштву. Владика је нарочито истакао потребу поштовања људских и верских права и заштиту богате српске баштине и њеног идентитета.