Митрополит Амфилохије на прослави ктиторске славе Св. Арсенија Сремца у Пећкој Патријаршији

10. Новембар 2010 - 14:24

С благословом Његове Светости Патријарха Српског Г. Иринеја, Мјестобљуститељ Епархије Рашко-призренске Митрополит Амфилохије началствовао је у празничном бдењу уочи ктиторске славе манастира - Св. Арсенија Сремца (другог Архиепископа Српског) у манастиру Пећка Патријаршија. У оквиру бденија Митрополит Амфилохије је замонашио две искушенице манастира, које су добиле малу схиму и монашка имена Арсенија и Никодима. Свечаном бденију присуствовао је и Викарни Епископ Теодосије и већи број верника из разних крајева Србије. На сам дан празника Митрополит Амфилохије служио је у храму Св. Апостола, задужбини Св. Арсенија, Св. Архијерејску Литургију уз саслужење више свештенослужитеља и појање дечанских монаха. Након Св. Литургије и освећења славског колача игуманија Февронија са сестрама за све госте је приредила трпезу љубави.

Пре доласка у манастир Пећку Патријаршију, Митрополит Амфилохије је 10. новембра служио Св. Литургију у манастиру Врачево, а потом посетио манастир Гориоч код Истока.