Петровдан – Епископ Теодосије служио у Звечану, а потом обишао архијерејско намесништво митровичко и освештао звона за нове цркве

Епископ Рашко-призренски Теодосије данас је на Петровдан служио св. Литургију у храму Св. Георгија у Звечану уз саслужење свештенства архијерејског намесништва митровичког. Након Св. Литургије Владика је присуствовао свечаној седници скупштине општине Звечан на којој је у име Епархије од председника општине др Драгише Миловића примио захвалницу општине.

Након Св. Литургије Владика Теодосије је заједно са архијерејским намесником митровичким протојерејем ставрофором Милијом Арсовићем посетио цркву Св. Петке у изградњи у Сувом долу код Митровице где је заказао 1. септембар ове године као дан освећења храма. После тога, Владика је посетио цркву у Бановом долу код Звечана, посвећену Св. Константину и Јелени, која је планирано да буде освећена 29. септембра.

У селу Вуча, општина Лепосавић Владика Теодосије је потом освештао крст на новоподигнутом храму Св. Тројице и поручио да ће црква бити освећена 29. септембра. На крају посете архијерејском намесништву митровичком Владика Теодосије је коначно посетио село Каменицу, општина Лепосавић, где је освештао крст на новоподигнутом храму Св. Константина и Јелене.