Прослава Успења Пресвете Богородице у манастиру Грачаница

У манастиру Грачаница данас је свечано прослављен празник Успења Пресвете Богородице, манастирска слава. Св. Литургију служио је Епископ Рашко-призренски и Косовско-метохијски Теодосије уз саслужење више свештеника Епархије. На почетку Св. Литургије Владика је одликовао чином протојереја-ставрофора досадашњег пароха липљанског протојереја Синишу Миленковића који ће своју пастирску службу наставити у Штрпцу као намесник архијерејског намесништва призренског. У току Литургије Епископ Теодосије је у чин презвитера рукоположио ђакона Ђорђа Стефановића, родом из Ваљева, који је до сада био на служби у црквеној општини Зубин Поток. Након св. Литургије и славске литије, Владика је благословио славски колач и преломио га са игуманијом грачаничком мати Ефросинијом која је заједно са својим сестрама потом приредила славски ручак у манастирској трпезарији.