Прослављена слава храма Св. Тројице у Зубин Потоку и освећен нови црквени дом

У Зубин Потоку данас је свечано прослављена слава парохијске цркве Св. Тројице која је освећена тачно пре десет година. Свету Литургију служио је Епископ Рашко-призренски Теодосије уз саслужење десет свештеника и свештеномонаха, као и два ђакона. У току Св. Литургије Владика Теодосије је месног пароха Милана Кевкића произвео у чин протојереја одавши му на тај начин признање за досадашњи пастирски рад на овом простору. Владика Теодосије је такође рукоположио Слободана Марковића из Ропотова (Косовско Поморавље) у чин ђакона.

Након Свете Литургије на којој је Владика беседио о празнику Педесетнице, одржана је свечана литија и благосиљање славског колача. После тога Епископ и свештенство прешли су у просторије новоподигнутог црквеног дома како би се извршио обред освећења. У знак признања за несебичан труд на унапређењу црквеног живота Владика Тедосије је архијерејском захвалницом наградио председника црквене општине Зубин Поток Маринка Трифуновића, као и члана црквеног одбора Небојшу Марковића.

На данашњој свечаности и свечаном ручку који је у просторијама новоосвећеног црквеног дома приредио црквени одбор присуствовали су и начелник митровичког округа Раденко Недељковић, председник општине Зубин Поток Славиша Ристић, народни посланик Владо Милентијевић, директори општинских фирми као и шеф руске канцеларије у Приштини Андреј Шугуров. Након данашње свечаности којој је присуствовало око 200 верника из Зубин Потока и околине, настављено је народно весеље уз културно-уметнички програм до вечерњих часова.