Прва слава новообновљеног манастира Св. Великомученика Димитрија у Сушици код Грачанице

Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски Теодосије, уочи празника светог великомученика Димитрија, обавио је освећење конака при храму светог великомученика Димитрија у селу Сушица недалеко од Грачанице. Након обављеног освећења Епископ Теодосије  је служио празнично бденије уочи славе манастира уз саслужење протосинђела Фотија из манастира Девина Вода и јереја Зорана Гођевца уз присуство монахиња и верног народа.
По звршетку празничног бденија Епископ Теодосије је доделио Архијерејску Грамату Господину Урошу Јовановићу из Сушице за нарочито исказану љубав и помоћ у обнови манастира светог великомученика Димитрија у Сушици.
Свету Литургију у манастиру светог великомученика Димитрија у селу Сушица служио је Архимандрит Михаило игуман манстира Светих Архангела код Призрена уз саслужење Архимандрита Василија игимана манастира Врачево, јеромонаха Кирила из манастира Високи Дечани, протојереја Александра Нашпалића пароха бабиномошког, протојереја Саве Шмигића пароха грачаничког трећег и јереја Саше Митровића пароха приштевског и секретара ЕУО ЕРП, уз певање богослова из Призрена и у присуству монаха и монахиња из других манастира Епархије рашко-призренске и верног народа. Пререзан је и славски колач манастира и колач домаћина Живојина Ракочевића из Грачанице.
Настојатељица манастира монахиња Ирина са сестринтвом приредила је трпезу љубави за све госте.
Ово је иначе прва слава манастира светог великомученика Димитрија у Сушици након након обнове манастира. Храм је саграђен на темељима страгог храма са краја 13. века који је срушен а чији су остаци пронађени 1990. године. Према предању храм је задужбина свете Јелене Анжујске што још више дај не значају храму и локалитету на којем се налази. Радови на проналаску и откопавању темеља започети су благословом тадашњег Епископа рашко-призренског Павла, потњег Патријарха српског, а трудом и љубављу свештеника и вернога народа. Интезивни радови на обнови храма у Сушици вођени су од 2013. године, а благословом Епископа рашко-призренског Теодосија који и осветио овај велелепни храм 2015. године.