Први подпредседник Владе Србије Александар Вучић посетио манастир Бањску

Први потпредседник Владе Републике Србије Александар Вучић посетио манастир Бањску и разговарао са Епископом Теодосијем

Звечан, 27. фебруар 2014. године (Влада Републике Србије, ЕРП) – Први потпредседник Владе Републике Србије Александар Вучић посетио је данас север Косова и у манастиру Бањска заједно са министром Александром Вулином разговарао са Епископом Рашко-призренским и Косовско-метохијским Теодосијем.

У изјави за штампу након обиласка манастира Бањска код Звечана, г. Вучић је рекао да ће дијалог Београда са привременим институцијама власти у Приштини бити настављен између 13. и 18. марта. Такође је истакао да ће Београд инсистирати на ослобађању четворице Срба који се налазе у притвору на Косову и Метохији, и поновио да Србија захтева од међународне заједнице да се поштују елементарна људска права наших грађана. Он је навео да је о Оливеру Ивановићу и још тројици притворених Срба разговарао са високим представником Европске уније за спољну политику и безбедност Кетрин Ештон.

Г. Вучић је потврдио да ће држава пружити помоћ у обнови манастира Бањска, и изразио захвалност Владики рашко-призренском Теодосију на свему што чини за српски народ на Косову и Метохији, као и свештенству Српске православне цркве у јужној покрајини, које је имало значајну улогу у опстанку нашег народа на његовим вековним огњиштима.

Епископ Теодосије је у име свештенства, монаштва и верног народа наше Епархије поздравио високе званичнике Владе Србије и захвалиио им на свесрдној помоћи коју држава Србија пружа свом народу на Косову и Метохији, као и свим напорима да се обезбеди сигурна и мирна будућност нашег становништва на овом делу Републике Србије.