Семинар за катихете Епархије рашко-призренске

У суботу, 28. децембра 2019. године, организован је семинар за катихете Епархије рашко-призренске, а одржан је у просторијама Српске Православне богословије Св. Кирила и Методија у Призрену- граду цара Душана. Семинар на тему „Планирање и реализација разредне наставе и предметне наставе у основној школи и наставе Православног катихизиса према иновативним моделима“ одржали су професор др Живорад Миленовић и професор др Бошко Миловановић, предавачи на Учитељском факултету у Лепосавићу.

Сабране вероучитеље  дочекао је и поздравио координатор за Верску наставу јеромонах Исидор (Јагодић), који је присутнима пренео благослов Епископа рашко-призренског Г. Теодосија и изразио задовољство што у ове предпразничне дане имамо могућност да се саберемо и заједнички радимо на личном и професионалном усавршавању. Јеромонах Исидор је навео да су учитељи стални ђаци, да се, поред сталног усавршавања у Христу, морамо трудити и на пољу развоја методичких компетенција, а све са циљем да се Јеванђеље Христово што боље прими у срцима поверених нам ученика.

У позитивној радној атмосфери, катихете су пратиле излагања предавача, а након сваког уследила је конструктивна расправа уз изношење одређених личних искустава у раду са ученицима. Уз благодарење Богу који их је сабрао, као и предавачима и организаторима, вероучитељи су сумирали утиске, разменили мишљења и честитали једни другима предстојећи празник Рођења Христовог.