Св. Симеон Мироточиви – ктиторска слава манастира Ђурђеви Ступови

Манастир Ђурђеви Ступови у Расу  литургијски је прославио светог Симеона Мироточивог, ктитора овог манастира. Овом приликом Литургију је служио Епископ Рашко-призренски и косовско-метохијски Теодосије уз саслужење игумана манастира Црна Река архимандрита Јована, игумана манастира Ђурђрви Ступови Герасима и свештенства и монаштва архијерејског намесништва новопазарског.

Епископ је беседом поучио верне, упутио их на пут којим је ишао свети Симеон Мироточиви и братству свете обитељи манастира Ђурђеви Ступови честитао ктиторску славу.

Светом прићешћу су приступили верни који су дошли са разних страна да овај празник прославе у Расу. Поред братије манастира Ђурђеви Ступови домаћини данашње славе били су уважена господа,бивши фудбалери а сада познати фудбалски тренери, Александар Стојановић и Александар Крстић.