У Манастиру Грачаница свечано прослављена Мала Госпојина

Поводом празника Мале Госпојине, у манастиру Грачаница служена је Света Литургија. Литургију је служио архимандрит Иларион, игуман манастира Драганац уз саслужење свештенства Српске православне цркве и сестринства манастира Грачаница.
“Велики је благослов да и Грачаница слави Пресвету Богородицу и на неки начин, наставља се и закључује се тај циклус празновања који је почео са Успенијем Пресвете Богородице која је слава манастира Грачанице, па ето, сигурно по надахнућу ваљаном је одлучено да се Пресвета Богородица и у општини слави” – рекао је архимандрит Иларион.
  Мала Госпојина је један од највећих православних и хришћанских празника, а општина Грачаница овај празник прославља и као Дан општине. Литургији у манастиру и литији присуствовали су и председник општине Грачаница Срђан   Поповић, председник привременог органа Скупштине града Приштине у Грачаници   Љубинко Караџић, председник Одбора за помоћ Србима на Косову из Бањалуке, Милорад   Арлов, као и велики број верника из Грачанице и околних места.
Након Свете Литургије и Причешћа, окупљени верници традиционално су пошли у литију улицама Грачанице.