Владике Атанасије и Теодосије посетили Пећку Патријаршију и повратничко село Жач, општина Исток

Након посете Призрену, Ђаковици и Високим Дечанима Епископи Атанасије и Теодосије посетили су Манастир Пећку Патријаршију, где су игуманији Февронији и сестрама честитали Васкршње празнике. Сестринство је пред капијом мaнастира са великом радошћу дочекало Владику Атанасија који им је поделио васкршња јаја и охрабрио их речима Васкршње радости. Владика Атанасије је лично помогао да се постави нови трон за устоличење Патријарха Српског који су приложиле игуманија Никодима са монахињама манастира Ормилије из Грчке и који су недавно допремили у Пећку Патријаршију дечански монаси.(У наставку доносимо фОТОГАЛЕРИЈУ из Патријаршије и села Жач)

Нови трон за устоличење Патријарха Српског - Манастир Пећка ПатријаршијаНакон послужења са традиционалним куцањем васкршњим јајима Владике су продужиле пут према српском повратничком селу Жач, општина Исток, где већ данима локални Албанци демонстрирају са намером да спрече повратак Срба. У селу Жач тренутно има тридесетак повратника (од тога су представници 24 породице са шесторо деце). Повратници су храбри и врло су чврсто решени да остану на својим огњиштима и Владике Атанасије и Теодосије су им поред помоћи, коју су већ допремили, обећали да ће обезбедити све што је неопходно за нормалан живот повратника  (пумпе за воду, алат, агрегат за струју итд). Владика се посебно задржао са децом којима је поделио васкршња јаја и упутио им речи охрабрења и подршке.

ПОСЕТА СЕЛУ ЖАЧ