Патријарх Кирил: Косово је болно питање за нас

Извор Тањуг 13. јуни 2012. год.

Патријарх московски и целе Русије Кирил рекао је да Руска православна црква пружа сву могућу помоћ Србима на Косову, истакавши да је Косово болно питање јер не престају акције против православног становништва и хришћанских светиња.

"Косово је веома болно питање за нас који смо исте вере као и Срби. На Косову се налазе древне хришћанске светиње, али већина православног становништва је била приморана да побегне", рекао је патријарх Кирил у разговору за кипарски лист.

Он је истакао да “испади екстремиста против преосталих православних житеља који су остали верни својој отаџбини и према хришћанским светињама не престају ни данас”.

"Руска православна црква пружа сву могућу помоћ косовским Србима. Конкретно, спроводи програм прикупљања средстава за одржавање Призренске богословије и подржава пројекат народних кухиња на Косову”,