“С Тамаром у акцији” на Косову и Метохији

Претходна три месеца, од марта до почетка јуна, Тамара Грујић и њена екипа боравили су на Косову и Метохији. За то време снимили су 14 нових епизода или, боље речено, помогли су да 13 породица добије кров над главом, а обновили су и једну основну школу.

‒ Остварили смо дивну сарадњу са Српском православном црквом, тачније са Епархијом рашко-призренском ‒ прича омиљена српска хуманитарка за hellomagazin.rs

‒ Владика Теодосије је био диван домаћин. Уступио нам је магацине манастира Грачаница, а ставио нам је на располагање и возила која смо користили да превеземо робу до кућа које смо градили. Стварно смо захвални на лепој сарадњи, много су нам олакшали посао.

Дан уочи повратка у Београд, Владика Теодосије је сазнао за Тамарину жељу да крсти ћерку Ленку и понудио се да обави Свету тајну крштења.

-Имали смо срећу да је био слободан. С обзиром на то да ни Вук није био крштен, одлучио је да се крсти заједно са ћерком. Света тајна крштења је обављена у Грачаници, у ужем кругу породице. Ленкин кум био је мој пријатељ из детињства Александар Ђикић, а Вуков његов дугогодишњи пријатељ Михајло Ракић ‒ поделила је  Тамара Грујић детаље породичног славља.

Нова сезона емисије, снимљена овог пролећа на Косову и Метохији биће емитована од септембра на Телевизији „Прва”.

Извор:hellomagazin.rs