Амерички адмирал Локлир посетио манастир Пећку Патријаршију

У понедељак, 18. јула 2011. године, ставропигијалну лавру Пећку Патријаршију у Метохији посетио је адмирал Семјуел Локлир III, командант здружене команде НАТО-а у Напуљу са сарадницима, међу којима је био и командант КФОР-а, генерал-мајор Ерхард Билер. Адмирала Локлира су примили архимандрит Јован (Ћулибрк), изабрани Епископ липљански, и игуманија Пећке Патријаршије мати Февронија.

Приликом обиласка цркве и пријема у манастирском конаку адмиралу Локлиру је указано на многострадалу историју Пећаршије и српских светиња на Косову и Метохији, те на потребу за њиховом континуираном и озбиљном заштитом.

Посебно је разговарано о неопходности повратка народа, који у овом тренутку оклева да се врати на своја вековна огњишта. Адмирал Локлир је са своје стране изразио занимање за животна питања Пећке Патријаршије, свест о томе да је заштита потребна и сада и у будућности, као и уверење да ће и он лично и јединице под његовом командом бити посвећене заштити светиња и народа.

Извор: Информативна служба СПЦ