Бденије уочи ктиторске славе Св.. Краља Стефана Дечанског у манастиру Високи Дечани

У манастиру Високи Дечани вечерас је служено празнично бденије уочи ктиторске славе Стефана Дечанског. Уз саслужење свештенства и свештеномонаштва из више епархија наше Цркве, уз  присуство монаштва и верног народа, бдењем је началстоввао Епископ рашко-призренски г. Теодосије.

У току бденија, за време певања канона, владика је са клирицима извршио чин пресвлачења одежди Светога Краља Стефана Дечанског, чије свете мошти сада красе нове одежде које су извезле монахиње манастира Жупа, код Никшића. На крају бденија, Епископ Теодосије је у чин расофорних монаха, обукао четири искушеника манастира, који су добили монашка имена Василје, Власије, Нектарије и Георгије.

Владика се свима присутнима обратио пригодном беседом, говорећи о узвишености монашког чина, и игуману и братији пожелео срећан и благословен празник.

Бденије су певали ученици призренске богословије, заједно са братијом манастира.