Божићни ручак за кориснике народних кухиња Епархије рашко-призренске

У народним кухињама Епархије рашко-призренске, данас је подељен божићни ручак потребитима. Том приликом,  Епископ рашко-призренски г. Теодосије, заједно са директором Канцеларије за Косово и Метохију др Петром Петковићем и председником Српске листе г. Гораном Ракићем, посетио је народну кухињу у Прековцу, где их је дочекао велики број деце овога села.Епископ је малишане даривао и пакетићима, које је припремила попадија Светлана Стевић, управница народних кухиња Епархије рашко-призренске.

“Држава Србија и Канцеларија за КиМ наставиће да подржавају рад кухиња, дугорочно и стратешки као и до сада, и настојати да помоћ буде још већа”, казао је Петковић, након обиласка просторија у којима се свакодневно припрема преко 2000 оброка.

Управница народних кухиња Светлана Стевић упознала је директора Канцеларије Владе Србије за КиМ о активностима и функционисању народних кухиња.

“Без помоћи Канцеларије за КиМ кухиње не би могле да опстану. Снабдевамо оброцима 2.200 корисника, али и околне вртиће. Део намирница сами производимо и упошљавамо 73 радника”, истакла је Стевић.