Божићни пост у Богословији св. Кирила и Методија у Призрену, ВИДЕО

Епископ Рашко-призренски Теодосије данас је у саборном храму Св. Георгија у Призрену служио Св. Лиругрију уз саслужење игумана манастира Високи Дечани архимандрита Саве, проректора Богословије протосинђела Андреја и призренског пароха протојереја Слободана Ђорића. У Св. Литургији учествовали су ученици и професори Призренске Богословије као и двадесетак верника Срба који живе у царском граду. Након заједничког ручка, с благословом Епископа Теодосија архимандрит Сава је у капели Богословије обавио Св. Тајну Исповести која се Богословији традиционално врши у време Божићног и Васкршњег поста. Пре почетка исповести о. Сава је говорио о значају поста и молитве у хришћанском животу, као и о значају исповести за евхаристијски живот.

У Призренској Богословији сада се школује 37 ученика првог, другог и трећег разреда, а наставу изводи 8 предавача, укључујући и Епископа Теодосија који обавља дужност вршиоца Ректора Богословије.

РТС је 21. новембра ове године емитовао документарну емисију о овој црквено-школској установи која је васкрснула на темељима запаљене Богословије и која из године у годину окупља све већи број ученика и наставника.