Духовски уторак у Зубином Потоку

Епископ рашко-призренски г. Теодосије, служио је, на други дан Духова, свету Литургију у храму Свете Тројице у Зубином Потоку.

Епископу је саслуживао игуман манастира Дубоки поток, архимандрит Ромило, као и свештеници митровичког архијерејског намесништва.

У препуној Цркви у којој је посебно било много деце Владика је говорио о празнику Свете Тројице и јединству које наш народ треба да покаже окупљајући се у својим црквама и сведочећи веру која нас је вековима одржала.

Након Свете Литургије, верници су кренули у литију улицама града током које су читана Јеванђеља и молитве. Испред свештенослужитеља ишла су деца у традиционалним народним ношњама носећи иконе. Славље је завршено благосиљањем славског колача и ручком који је приређен за све присутне.