Духовски Уторак – заветна слава Сушице

Духовски Уторак је дугогодишња заветна слава села Сушица. Верници овог села, надомак Грачанице, и ове године су се окупили код храма светог великомученика Димитрија да литургијски прославе овај велики празник.
Литургију су служили протојереј Саво Шмигић парох грачанички и старешина храма у Сушици и јереј Бранислав Секулић први парох грачанички коме су домаћини учинили част да началствује евхаристијским сабрањем.
Храм светог Димитрија, задужбина свете краљице Јелене Анжујске из 13. века,  је још увек у фази обнове, а завршетак радова се очекује у наредном периоду. Из ових разлога Литургија је служена у делу старе припрате чија ће надоградња такође почети у наредним данима.
Светом причешћу приступили су верници међу којима је било највише деце. Након свете Литургије обављен је Литијски опход око храма, Мало освећење воде, благосиљање славског жита и резање колача.
Отац Бранислав се обратио вернима беседом у којој је објаснио значај празника, али и позвао верне да свако добро које чине да чине Христа ради те да тако задобију, оно једино што спасава, благодат Духа Светога. У наставку беседе, отац Бранислав је честитао славу оцу Сави старешини храма и пароху у Сушици, домаћину овогодишње славе г. Душану Јовановићу и његовој породици и свима присутнима желећи им свако непролазно и спасоносно добро од Бога Оца, Сина и Светога Духа.