Дводневна посета Епархији михаловско-кошичкој, Православна црква чешких земаља и Словачке

На позив Његовог високопреосвештенства Архиепископа михаловско-кошичког г. Георгија, Епископ рашко-призренски г. Теодосије, боравио је у дводневној посети Епархији михаловско-кошичкој, Православна црква чешких земаља и Словачке. У пратњи Епископа су били јеромонах Исидор Јагодић и јереј Зоран Гођевац.

У Светлу Суботу служена је Света Литургија у  Православном центру у горњим Кошицама, у параклису  св. Иринеја Ћирића и свештеномученика Станислава Насадила.

Након Литургије уследио је сусрет са верним народом, где је ппосебно била омладине који су се интересовали за живот православног народа и светиња на Косову и Метохији.

Након тога, у селу Бањетина освећен је поклонички крст на месту где ће бити подигнут манастир посвећен светом Василију Острошком.

У Томину недељу, у Саборној цркви Успења Пресвете Богородице у Кошицама, Епископ Теодосије је началствовао Светом архијерејском литургијом, уз саслужење Архиепископа Георгија, као и свештенства и свештеномонаштва обе епархије.

Архиепископ Георгије је у својој беседи говорио о тешкој ситуацији и искушењима са којима се суочава наш народ на Косову и Метохији.

Владика Теодосије се верницима обратио беседом у којој је све присутне срдачно позвао да посете наше светиње и наш народ на Косову и Метохији.