Помоћ Епархије рашко-призренске породицама погођеним поплавама

Услед временских непогода које су почетком јануара захватиле цео регион, али и просторе Косова и Метохије, дошло је до изливања река, потока и подзмених вода, при чему је дошло до формирања бујичног вала који је погодио велики део општина у којима Срби чине већински део становништва. Причињена је огромна материјална штета при чему је дошло до озбиљних оштећења на стамбеним и помоћним објектима, као и на пољопривредним површинама.

Епископ рашко-призренски г. Теодосије, тада је позвао све управе Манастира и Црквених општина на територији Епархије рашко-призренске, као и верни народ да се својим скромним прилозима укључе у добротворну акцију  и тиме покажу солидарност са породицама које су претрпеле штету у поплавама. Захваљујући људима добре воље, на рачун Епархије је уплаћено 56.000 евра

Службеници Епархије су у протеклом периоду посетили породице које су биле погођене поплавама, и том приликом најугроженијим домаћинствима уручили помоћ у виду беле технике, санитарије и намештаја. Такође, у плану је да се уради и санација поплавом оштећених домова.

Епархија рашко-призренска се захваљује свим добротворима који су несебично помогли угроженим породицама и на тај начин саосећали са њима, јер су својим прилозима помогли да преброде невољу која их је задесила. Молимо се Господу да свима онима који су помогли нашем угроженом народу, Господ за њихово добро, добром узврати.

Списак приложника можете погледати овде