Епископ Атанасије посетио Лапље село и учествовао у Св. Литургији Пређеосвећених дарова

Његово Преосвештенство Епископ Атанасије данас је посетио Лапље село и учестовао у Литургији Пређеосвећених дарова у цркви Св. Параскеве. Епископа је дочекао Архијерејски намесник Приштински протојереј Ранђел Денић са свим свештеницима Приштинског намесништва. Свету Литургију Пређеосвећених дарова служио је парох Косовопољски јереј Ненад Стојановић. На Литургији је учествовало стотињак верника са децом као и представници сеоске и општинске управе. са којима је након Литургије разговарано о могућности ближе сарадње. За Епископа и свештенство парох приштински и лапљеселски протојереј Милорад Цветковић је припремио трпезу љубави. Владика Атанасије је по обичају највише времена провео са најмлађима разговарајући са њима и шалећи се. Епископ је подстакао верни народ да редовније учествују у богослужењима и причешћују се Светим и Животворним Тајнама.