Епископ Теодосије на Васкрс са мештанима села Бање и Црколез

На најрадоснији и највећи хришћански празник, на дан Васкрсења Христовог, Епископ рашко-призренски г. Теодосије, директор канцеларије за КиМ, др Петар Петковић и председник Српске листе г. Горан Ракић, обишли су село Бање у општини Србица.

Владику Теодосија и директора канцеларије дачекали су мештани овога села, као и мештани села Црколез,  међу којима је био велики број деце. Том приликом, подељена су васкршња јаја и слаткиши најмлађима.

Директор канцеларије за КиМ је истакао да је најважније да градимо мир и сигурну будућност.

– Овде смо свој на своме, овде смо да градимо мир, да разговарамо са нашом дечицом која представљају будућност оптстанка нашег народа овде, да разговарамо са нашим мештанима, да видимо шта је то што још можемо као држава Србија да помогнемо и учинимо да и овде наш народ живи живот достојан човека у 21. веку. Ни мало није једноставно, ни мало није лако, искушења су велика, поготову у овом доста незгодном окружењу, али ту смо да градимо мир, ту смо да водимо рачуна о нашој деци – пренео је Петковић.

Петковић је захвалио владици Теодосију што су заједно, на велики православни празник са Србима у овом месту.

– Да покажемо јединство јер само заједно, као што је то увек и било, уз Цркву и државу наш народ овде има будућност. Христос Васкрсе!