Епископ Теодосије служио Свету Литургију у Косовској Митровици

На празник Светог Спиридона Чудотворца, Епископа тримитунског, и на дан када наша црква прославља дан мајки, у народу познат као Материце, служена је Света Литургија у Косовској Митровици.

Празничним Литургијским сабрањем началстовао је Епископ рашко-призренски г. Теодосије, уз саслужење свештенства митровичког намесништа, као и великог броја верног народа, а посебно мајки. Након прочитаног Јеванђеља, Епископ Теодосије се обратио верном народ надахнутом беседом.

„Прича из данашњег Јеванђеља нам непрестано указује на значај Свете Литургије на коју нас Господ позива. Црквена звона за све звоне, и све подједнако позивају на Литургију, али се не одазивају сви. У ове дане када се суочавамо са разним проблемима, не смемо да заборавимо да нас овим животом води Господња рука и Његова милост. Једино у заједници са Богом и са другима можемо да пребродимо сва искушења са којима се сусрећемо. А ту заједницу можемо остварити у Цркви. Ми живимо у овом пролазном животу у коме треба дасе трудимо, али да будемо свесни његове пролазности. Ништа неће вечно трајати овде на земљи. Ничија срећа, ничије богатство, ничија туга и страдање. Ма колико се ми својим снагама трудили, без заједнице не можемо ништа постићи’.

Посебна радост за све је био велики број верног народа, а посебно деце, који су приступили Светом Причешћу.