Епископ Теодосије служио у селу Батусе

На празник преподобног Томе Малеина и Свете мученице Недеље, Епископ рашко-призренски, г. Теодосије, служио је Свету архијејрејску Литургију у селу Батусе. Епископу су саслуживали свештеници приштевског намесништа, док су за певницом појали ученици Призренске богословије.

Пре почетка Свете Литургије, Епиксоп је освештао иконостас, који је трудом и залагањем парохијског свештеника Николе Драгићевића и верног народа овог малог српског села, украсио унутрашњи изглед цркве посвећене Светој мученици Недељи.

У својој беседи, Епископ Теодосије је подсетио на дивне подвиге Свете Недеље, која је непоколебиво исповедила своју веру у Христа пред Аполонијем, управитељем Витиније: ,,„Никојим начином не можеш ме одвратити од вере моје. Бациш ли ме у огањ, имам пример Три Отрока; бациш ли ме пред зверове, имам пример Данила; бациш ли ме у море, имам пример Јоне пророка; предаш ли ме мачу, сетићу се чеснога Претече. За мене је живот – умрети за Христа“.