Епископ Теодосије служио заупокојену Литургију и опело новопредстављеном монаху Конастантину у манастиру Драганац

Епископ Рашко-призренски данас је служио заупокојену Литургију и опело новопостриженом монаху манастира Драганац оцу Константину Миљојковићу. Отац Константин дошао је у својим поодмаклим годинама пре пар месеци у манастир Драганац у поодмаклом стадију рака. Игуман манастира архимандрит Иларион примио је о. Константина у братство са благословом Епископа Теодосија и постригао га у монашки чин 17. јуна ове године. Синоћ се отац Константин тихо упокојио уз бригу и пажњу и непрестане молитве братије манастира Драганца.

Свету Архијерејску Литургију и опело Епископ Рашко-Призренски Теодосије служио је уз саслуживање свештенства архијерејског намесништва Гњиланског. Поред братсва Манастира Драганац, од оца Константина се опростило и монаштво Епархије Рашко-Призренске као и рођаци и бројни пријатељи. И поред туге због, привременог растанка са оцем Константином, Манастир Драганац је одисао свечаном, скоро празничном атмосфером. Господ нека упокој новопрестављеног монаха Константина и нека нађе радост и покој у наручју Авраамовом.

На фејсбук страници манастира Драганац отац Софроније је пренео вест о упокојењу првог сабрата овог обновљеног монашког братства:

Био је први од нас који је отишао…. новопредстављени монах Константин, први из обновљеног, новог братства манастира Драганац, први који је кренуо на пут ка нашем заједничком концу, гробу и надамо се, први који ће достићи наш заједнички циљ, Царство небеско. Дошао је код нас пре пар месеци, мислим негде пред почетак Великог поста, у коначном стадију рака, са жељом да се упокоји као монах у манастиру и наш игуман га је примио. У почетку је још могао да се брине о себи, али му се стање погоршало и последњих два месеца братија су се бринула о њему сво време. Када је игуман кренуо на пут пре недељу дана, пре него што ће отићи, рекао је о. Константину да га „сачека“ да се врати. У ноћи када се о. Иларион вратио са пута отишао је у келију о. Константина да га поздрави и прочита му молитву. Не више од пет минута касније, брат који се бринуо о њему јавио нам је да се (отац Конастантин) упокојио. Изненада се пробудио из сна, испустио последњи дах и напустио овај свет, послушан до краја! Бог нека му подари вечну памјат и покој са свима светима!