Годишњи помен мати Исидори, игуманији манастира Гориоч код Истока

У суботу, 12. јуна, Епископ рашко-призренски г. Теодосије, служио је Свету Архијерејску Литургију у манастиру Гориоч код Истока. Епископу су саслуживали протосинђел Данило, јеромонах Кирило, као и ђакон Братислав Богдановић.

Након Свете Литургије сви присутни су пошли до гроба блаженоупокојене игуманије манастира Гориоч, мати Исидоре, где јој је одслужен годишњи помен. Након одслуженог помена Епископ је укратко подсетио на живот мати Исидоре, као и на њен труд у монашком животу.

Мати Исидора цео свој век провела је као монахиња у манастирима Сопоћани и Гориоч код Истока. Рођена је у Руишту код Звечана 1942. године и замонашена у Сопоћанима, где је са тадашњом игуманијом Даријом и сестринством вредно радила на свим послушањима, обнављајући ову велику немањићку светињу. Одлуком тадашњег епископа 1996. године, мати Дарија са сестрама прешла је из Сопоћана у манастир Гориоч, јер су Сопоћани претворени у мушки манастир. Монахиње, а међу њима посебно мати Исидора, наставиле су вредно да раде и обнављају и ову метохијску светињу, древни метох манастира Високи Дечани. Мати Исидора преузела је управу манастира 2010. године и са њој својственом скромношћу и љубављу према сестрама и свим поклоницима обављала је ову дужност до упокојења. Упокојила се након краће болести, мирно предавши своју душу љубљеном Господу коме је од младости посветила свој живот.

Мати Исидору сви памтимо по њеном великом молитвеном труду, смирењу и љубави коју је ширила око себе.

Вечан јој и блажен спомен!