Финансијска комисија Св. Арх. Синода наставља са радом у Грачаници

Од данас финансијска комисија Св. Архијерејског Синода наставља са радом у манастиру Грачаница са циљем да се детаљно провере сви видови материјалног пословања претходне епархијске управе и како би се припремио свеобухватан извештај за следеће заседање Светог Архијерејског Сабора. Истовремено финансије, приватни рачуни и нелегално стечена имовина најближих сарадника Епископа Артемија су под истрагом српске полиције. Министар унутрашњих послова Србије Ивица Дачић изјавио је јуче Тањугу да ће се о резултатима истраге "јавност веома брзо бити обавештена".

Викарни Епископ Теодосије: "Пред нама је велики испит, јер ако ми као свештенослужитељи не следујемо јеванђелским принципима, како можемо да очекујемо да нашим речима следује верни народ. Господ каже: Ви сте со свету, ако со обљутави чиме ће се свет осолити?" (Мат. 5,13). Свештенство и монаштво на Косову и Метохији мора да да пример, а не да буде камен спотицања и саблазни и зато је наша одговорност још већа због тешких околности у којима овде живимо. Народна и духовна слога је наш највећи задатак, а она се не може остварити око неке земаљске идеологије или неке личности, већ само у заједници, Литургији, у Цркви Христовој."