Јубилеј 150 година храма Св. Николоја Чудотворца у Новом Пазару

У Новом Пазару, 21. маја 2022. године, почела је прослава јубилеја 150 година храма Светог Николаја Чудотворца.

Прослава је почела Вечерњом службом у храму Св. Николаја Чудотворца у Новом Пазару коју је служио игуман царске лавре свештеног манастира Сопоћани Архимандрит Теоктист Кнежевић уз саслужење свештенства и монаштва рашко-призренске и жичке Епархије. У вечерњој служби учествовали су и ученици Богословије Св. Кирила и Методија из Призрена и својим појањем улепшали ову службу.

Након тога прослава је настављена Академијом у част јубилеја у којој су учествовали призренски богословци, музичка група „Рашанке“, дечији хор при храму Св. Николаја Чудотворца, оркестар ђака основне музичке школе „Стеван Мокрањац“ у Новом Пазару, КУД „Рас“ и КУД „Голија“. О егзактним, посебним одликама овог предивног Храма говорила је Госпођа др Ивана Женарју.

Врхунац прославе овог јубилеја био је на Литургији у овом светом храму коју је служио драги гост Преосвећени Епископ буеносајрески и јужно-централноамерички Г. Кирило уз саслужење домаћина  Преосвећеног Епископа рашко-призренског Господина Теодосија, свештенства и монаштва Епархија рашко-призренске, будимљанско-никшићке, милешевске и банатске. Салуживали су  протојереј-ставрофор Марко Папић из Прибоја, јереј Урош Нишавић парох у  Падинској скели, а родом из Новог Пазара, протојереј Мијајло Бацковић, секретар будимљанско-никшићке Епархије, јереј Владимир Благојевић, војни свештеник.

Храм и порта су били испуњени верницима који су у огромном броју дошли на ову светковину.
Након Св. Литургије Епископи и свештенство су се у порти дружили уз послужење са верним народом, а након тога славље је настављено на свечаном ручку.