Литургија после осамнаест година у цркви свете Недеље

На празник Свете Мученице Недеље, након осаманест година, служена је света Литургија у цркви посвећеној овој великој светитељки у Призренском насељу Подкаљаја.Литургију је служио игуман манастира Светих Архангела архимандрит Михаило уз саслужење пароха призренског јереја Слободана Ђорића.Међу вернима који су били присутни на светој Литургји било је и деце која су приступила светом причешћу.

Домаћини славе били су чланови породице Стојковић, а колач је принела Радмила Стојковић Кнежевић. За наредну годину се за домаћина славе јавио Дејан Мојсић.

Захваљујући доброј вољи и добровољним прилозима вернога народа, који је некада живео у близини цркве свете Недеље, у овој светињи је обновљен литургијски живот.

Црква Свете Недеље у Призрену (Поткаљаја) је по неким записима изграђена 1371. године. Ктитор  цркве је Марко Мрњавчевић  син краља Вукашина. У мартовском погрому када је горела цела Подкаљаја и ова светиња је претрпела огромна оштећења. Касније је делимично обновљена.
Детаљнији извештај на http://www.pravoslavie.ru/