На празник Св. Архиђакона Стефана Епископ Теодосије служио Св. Литургију у Грачаници

Епископ Рашко-призренски Теодосије данас је на празник Св. Архиђакона и Првомученика Стефана служио Св. Литургију у капели манастира Грачанице уз саслужење три свештенослужитеља. Након Св. Литургије на којој се причестио већи број верника, нарочито деце, Епископ Теодосије је благословио и пресекао славски колач.

У својој  беседи Владика Тедосије је говорио о животу Св. Стефана Првомученика, који је први пострадао после Господа, коме је принео на олтар младост, снагу и све што је имао. "Живот архиђакона Стефана био је пример кроз све векове до данашњег дана, такав би требао да буде живот правог хришћанина. Да се испуњени надом будемо жртве ако је потребно за истину, правду и добро", рекао је владика Теодосије.

После Св. Литургије Владика Теодосије је посетио "Дечију кућу" у Грачаници за омладину и децу ометену у развоју. Манастир Високи Дечани и сам Владика годинама помажу "Дечју кућу" и ово је била прилика да поводом Божићних празника Владика Теодосије као Епархијски Архијереј посети штићенике ове установе како би им уручио божићне поклоне и новчану помоћ коју је преко Епархије Рашко-призренске обезбедило хуманитарно друштво "Незаборавак". Након тога, Епископ Теодосије отпутовао је за манастир Девич како би посетио сестринство и честитао монахињама божићне празнике.

БОЖИЋНА ПОРУКА ЕП. ТЕОДОСИЈА (ПДФ)

Архипастирска божићна порука Епископа Теодосија данас је читана у свим храмовима и манастирима Епархије Рашко-призренске.

ОСТАЛЕ НОВОСТИ СА КОСОВА И МЕТОХИЈЕ:

Жач: Божић у новим кућама

КИМ РАДИО 09.01.2011. 13:58

Срби повратници, који су се у село Жач код Истока вратили 28. марта, након десет месеци проведених у шаторима, добили су свој кров над главом.

У првом кругу је заврешено тринаест кућа и породице су се уселиле 27. децембра.

Један од повратника, Драгољуб Јефтић, је у изјави за КИМ радио казао да су сви веома срећни и узбуђени јер су празнике прославили у својим домовима.

“Пресрећни смо. Осећај је невероватан, не могу да опишем, након толиког времена ми опет имамо кров над главом. Прославили смо Божић у својим кућама, са својим најближима”, казао је Јефтић.

Он је истакао да су звали свештеника из Осојана Милоша Вучића, који је освештао њихове нове куће.

Међутим, куће за још шест породица, чија је изградња започета у другом кругу, су у завршној фази и ускоро се очекује њихов завршетак.

Повратнике у Жачу обезбеђују патроле из румунског контигента КФОР-а и КПС полиције.