Напад на српског свештеника у Тутину, Рашка област

Дана 5. априла 2013. године лице муслиманске вероисповести Сабро Тигањ напао је кућу јереја добрињског Радомира Сандића у селу Попе, општина Тутин. Према изјави о. Радомира у кући су се тог дана око 16.00 часова поред свештеника налазили његова супруга, двоје деце и ташта. Насилник је у видно припитом стању почео да удара ногом о улазна врата парохијске куће. Отац Радомир довикнуо му је са спрата да се удаљи са црквеног поседа јер ће у противном морати да позове полицију на што му је насилник одговорио псовкама псујући свештенику "српску и четничку мајку". Нападач је потом поломио украсно дрвеће поред цркве које је било засађено само пре пар дана. Након галаме и бахатог понашања С.Т. је изашао из порте и успут напао једног чобанина који је чувао овце недалеко од парохијског дома.

Истог дана на црквеној сали у порти цркве Св. Апоостола Петра и Павла (14. век) у Тутину  полупано је камењем око 50 црепова. Црепови су полупани, како је установљено непосредно након напада на парохијски дом. Полиција је одмах започела истрагу и насилнику је одређен најпре притвор на 48 часова да би му истражни судија вишег суда у Новом Пазару продужио притвор на 30 дана. Епархија Рашко-призренска најоштрије је осудила овај етнички и верки мотивисан инцидент .