Око две стотине албанских демонстраната спречило прославу Бадњег дана у Ђаковици

На Бадњи дан око две стотине албанских демонстраната блокирало је приступ манастиру Пресвете Богородице у Ђаковици и онемогућило два српска аутобуса са 100 поклоника да уђу у црквено двориште и обележе празник. У нередима је разбијено неколико прозорских стакала на аутобусима, али нико није повређен. Због демонстрација на Бадњи дан и на сам празник Божића свештеници Епархије нису могли да служе у манастиру у коме живе две монахиње и две старице. Овај храм је са околним објектима поптуно запаљен и уништен у албанским немирима у марту 2004. године. У међувремену храм је обновљен 2010. године и сада функционише као манастир Успења Пресвете Богородице. У Ђаковицу се од завршетка рата 1999. године није вратио ниједан Србин и све српске куће су уништене.

This text will be replaced
Видео снимак албанских немира, локална ТВ Ђаковица 2012

var so = new SWFObject('/sites/default/files/jwplayer/player.swf','mpl','450','320','9');
so.addParam('allowfullscreen','true');
so.addParam('allowscriptaccess','always');
so.addParam('wmode','opaque');
so.addVariable('file','/sites/default/files/users/4/media/video/djakovica_protest_060114.mp4');