Освећена црква Христовог Васкрсења у Србовцу

У суботу, 29. новембра Епископ рашко-призренски г. Теодосије служио је Свету архијерејску Литургију у Србовцу и том приликом извршио освећење новоизграђене цркве посвећене Васкрсењу Христовом.

У беседи верним народу Епископ је говорио о почетку изградње храма и његовом значају:

,, Ово је први храм у нашој Епархији посвећен Васкрсењу Христовом и не чуди да се налази на узвишењу јер треба стално да нас подсећа да постоји нешто више и значајније у овом животу. Овај храм је наш залог и наш одговор свима који се питају да ли ће бити Срба на овим просторима. Свакако ће их бити, биће оних најбољих, оних који истрајавају, несебичних, који неће да ради мало ових дана земаљских и ради неког уживања да продају оно што је наслеђено, оно што је свето“, поручио је Епископ Теодосије.

Након Свете Литургије приређен је културно-уметнички где је наступила и млада и талентована Павлина Радосављевић.