ОСВЕШТАН СТАН ЈЕДИНЕ СРПСКЕ ПОВРАТНИЦЕ У ЂАКОВИЦУ – ДРАГИЦЕ ГАШИЋ

Јеромонах Петар Дечанац посетио је јуче 11. фебруара једину српску повратницу у Ђаковицу, Драгицу Гашић у и с благословом Епископа Теодосија освештао њен стан. Драгица Гашић вратила се у Ђаковицу у свој стан прошле године и месецима се суочавала са претњама и низом непријатности од стране локалне албанске заједнице. Након што је овај случај постао познат у јавности, њен стан је под сталном заштитом Косовске полиције.
Манастир Високи Дечани се годинама такође брине и о свом метоху, манастиру Пресвете Богородице у Ђаковици, у коме живе две монахиње и једна старија жена. Сестре у манастиру и Драгица Гашић, четири жене, једине су особе српске националности у Ђаковици у којој је пре рата живело близу две хиљаде Срба.