Освештана црква Св. Анастасије у Бадовцу

У недељу, 13. новембра 2022. године, у селу Бадовац надомак Грачанице, освештана је новосаграђена црква Свете Анастасије, мајке Светог Саве.

Свету архијерејску Литургију и чин освећења извршио је Епископ рашко-призренски г. Теодосије заједно са свештеницима Епархије и уз молитвено учешће великог броја верника.

Владика рашко-призренски Теодосије захвалио се свим људима који су учествовали и помогли да се храм Светој Анастасији Српској сагради.

„Освештали смо овај храм, место на коме ће се служити литургија, и храм у који ћемо долазити, да се овде молимо, сједињујемо, праштамо, да показујемо љубав Божију која је у нама, несебично да се дајемо онако како је Господ себе принео као жртву да би спасао овај свет. Нека ово буде наш допринос Господу у времену када је тешко живети и опстати на овим просторима. Када кажем тешко мислим да све од нас зависи, ако се уздамо у нашу снагу, своју фамилију, своје способности, ако себе предамо Господу, онда ће Господ наћи пут и начин да нам покаже како да опстанемо“, поручио је владика Теодосије у својој беседи.

У току Свете Литургије Епископ Теодосије је за заслуге у пастирском раду и за заслуге за изградњу цркве св. Анастасије рукопроизвео јереја Дарка Маринковића и јереја Сашу Митровића у чин протојереја.

Радови на изградњи цркве посвећеној Светој Анастасији Српској започели су 2016. године. За мештане Новог Бадовца освећење овог храма посебна је свечаност која се дуго чекала.